W którym pokoju sprawdzi się roleta podgumowana?

W którym pokoju sprawdzi się roleta podgumowana?

W najupalniejsze dni roku Twoje mieszkanie nagrzewa się do uciążliwych temperatur? Odpowiedzią na ten problem są rolety podgumowane. W słoneczną wiosnę czy upalne lato przed opuszczeniem mieszkania zaciągnij okna roletami podgumowanymi i jak wrócisz raduj się wychłodzonym, nienagrzanym wnętrzem, idealnym do relaksu. Taki typ rolety w 100% nie wpuszcza światła słonecznego. Jak funkcjonują rolety podgumowane? W których pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej? Zbadaliśmy to.

Plusy rolet podgumowanych

Największym plusem rolety podgumowanej jest fakt, że powoduje ona pełne zaciemnienie pomieszczenia. Gruba guma na rolecie nie wpuszcza promieni słonecznych do pokoju, dzięki czemu wnętrze się nie ogrzewa. Szczególnie w sezonie letnim zachowanie w pomieszczeniach optymalnej temperatury jest trudne. Jeżeli nie posiadasz klimatyzatora, to kup ten typ rolety. Rolety podgumowane często są wybierane do wnętrz, takich jak łazienka oraz kuchnia, ale również do silnie nasłonecznionych pokoi. Nic nie przeszkadza, by były ozdobą Twojej sypialni albo salonu.

Jakie rolety podgumowane wybrać?

Roleta podgumowana najczęściej dostępna jest w wariancie produktu 100% zaciemnienia. Jeżeli musisz znaleźć przesłonę do nasłonecznionego bądź mocno oszklonego wnętrza, to ten typ spisze się doskonale. Również pokoje, w których potrzebujesz prywatności lub całkowitego zaciemnienia, takie jak salon, sypialna oraz gabinet, to znakomite pomieszczenia dla rolet podgumowanych.
Dopasuj kolor rolety do innych elementów pokoju lub wybierz barwę w zupełnym kontraście do reszty. Rolety mogą być klasycznym lub nowoczesnym uzupełnieniem wnętrza, jakkolwiek wszystko zależy od Twojej inwencji i koncepcji ich aranżacji.