Worki na pojemniki euro, spożywcze i inne produkty z polietylenu

Worki na pojemniki euro, spożywcze i inne produkty z polietylenu

Zobacz, gdzie kupić worki foliowe do skrzynek e2, wejdź na globalhygiene.pl/artykuly-foliowe/.

Folia z polietylenu to materiał, bez którego nie wyobrażamy sobie dziś życia. Wytwarza się z niej zarówno worki stosowane w gospodarstwie domowym, jak i produkty foliowe, które wykorzystuje się m.in. w branży spożywczej.

Worki foliowe do skrzynek euro – odporne na niskie temperatury

Polietylen, inaczej polimer etenu, stosowany jest chętnie w produkcji przemysłowej. Najbardziej rozpowszechniona jego postać to prawdopodobnie worki na śmieci. W ich produkcji używa się zarówno polietylen o znacznej gęstości (oznaczany jako HDPE), jak i polietylen niskiej gęstości (LDPE). HDPE charakteryzuje się lepszą odpornością mechaniczną i ma wyższą temperaturę topnienia, ale jest mniej przezroczysty. Z folii HDPE wykonuje się między innymi solidne worki na odpady. Z kolei LDPE jest bezzapachowy, przejrzysty oraz stosunkowo miękki, a tym samym niezmiernie giętki. Nie jest tak wytrzymały na wysokie temperatury, ale w tych niskich utrzymuje swoją elastyczność. Sprawdza się to w przemyśle spożywczym, szczególnie tam, gdzie przechowuje oraz dostarcza się zamrożone artykuły, np. w przetwórstwie mięsnym. Dla branży spożywczej z LDPE wytwarza się worki foliowe E2, które pasują do pojemników o kilku pojemnościach. Co istotne, worki do tego przeznaczone muszą posiadać atesty pozwalające im na styczność z artykułami spożywczymi.

Peleryny dla branży fryzjerskiej oraz pozostałe produkty foliowe

Z polimeru etenu wyrabia się również mnóstwo innych produktów dla różnorodnych gałęzi przemysłu. To m.in. przejrzysta folia pakunkowa, wszelkiego rodzaju opakowania, rury, a nawet mocne żyłki i żagle. Jest to również materiał, z którego Global Food Hygiene – polski producent odzieży ochronnej – zaprojektował jednorazowe, antystatyczne oraz transparentne peleryny dla fryzjerów. Peleryny wytwarzane są z LDPE w kilku barwach i w dwóch rozmiarach, a pakowane są w formie wygodnej rolki ze zrywkąpasującej do dozowników.

Adres firmy:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]