Wybieramy buty motocyklowe

Wybieramy buty motocyklowe

Zobacz, gdzie zamówić buty motocyklowe, wejdź na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Buty-motocyklowe-101.html.

Obuwie motocyklowe, tak jak i inne części odzieży dla kierowców jednośladów, doskonale się prezentują i zapewne niejedna osoba chce je kupić ze względu na sam ich wygląd. Niemniej jednak ich zasadniczymi zadaniami są podniesienie komfortu jazdy, ułatwienie panowania nad jednośladem i ochronę goleni oraz stopy podczas potencjalnego wypadku.

Jakie buty na motocykl na jazdę sportową, a jakie po mieście?

Problem z tym, które buty na motor będą stosowne, miewają nie tylko nowi kierowcy, ale też osoby od wielu lat zafascynowane jazdą na motorze. W sklepach z odzieżą i akcesoriami motocyklowymi znajdziemy kilka typów butów. To głównie:
1. Buty enduro czyli sportowe buty przeznaczone do jazdy na trasach szybkiego ruchu, torach wyścigowych i do jazdy ekstremalnej, gdzie niebezpieczeństwo urazów i wypadków jest znacznie większe. Buty na motocykl tego typu mają liczne rozwiązania zmniejszające ryzyko złamania kości stopy lub goleni i przetarć skóry. Te buty są długie, sztywne i z trudem można się w nich przemieszczać bez pojazdu.
2. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające tylko do kostki, które są świetne na stosunkowo wolną, spokojną jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie zagrożenie udziału w wypadku jest mniejsze, zatem też zagwarantowanie osłony stopie nie jest tu priorytetem. Ich zaletą jest natomiast niezwykła wygoda, dzięki czemu równie dobrze sprawdzą się też wtedy, gdy poruszamy się na piechotę.
3. Buty turystyczne zaprojektowane do jazdy turystycznej, a więc na dłuższych dystansach. Sięgają powyżej kostki, nierzadko do połowy łydki i wytworzone są z materiałów ochraniających nogę przed wilgotnością.

Na co zwrócić uwagę zamawiając obuwie motocyklowe?

Wybierając buty na motor trzeba uprzednio określić, jakie jest ich ogólne przeznaczenie – używanie butów miejskich w trasie może skończyć się poważnymi urazami w razie rozbicia motocykla, z kolei buty crossowe używane jedynie do jazdy po ulicach miast, będą może prezentowały się wspaniale, ale entuzjasta jednośladów nie będzie się w nich czuł wygodnie. Zadaniem obuwia motocyklowego, tak jak innych części ubrań dla motocyklisty, jest zabezpieczenie kierowcy i spotęgowanie bezpieczeństwa jazdy, w związku z tym jakość wykonania i użytych w nim materiałów jest ogromnie istotna. Kupujmy więc buty na motor cenionych marek. W razie problemów z doborem butów warto zawsze skorzystać z porady bardziej doświadczonego kierowcy lub zapytać o nią sprzedawcę sklepu, w którym planujemy zrealizować zakup butów.

Adres firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]