Wybieramy idealny stolik kawowy

Wybieramy idealny stolik kawowy

Stolik kawowy powinien być wygodny w użytkowaniu oraz funkcjonalny. Warto także pamiętać, iż stanowi on ciekawy element aranżacji salonu. W zależności od naszych potrzeb możemy wybierać spośród kilku wariantów stolików. Jaki jednak będzie najlepszy?

Jak kupić najlepszy stolik kawowy do mieszkania?

W trakcie zakupów stolika należy zwrócić uwagę na parę kwestii. Czy podczas picia kawy lubimy poczytać książki bądź gazetę? Czy codziennie pijemy kawę w tym samym miejscu? W jakim stylu utrzymana jest przestrzeń salonu? Odpowiedzi na te pytania mogą pomóc nam w podjęciu decyzji.

Rodzaje stolików kawowych

Dla osób, które lubią optymalne rozwiązania rekomendowane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim stolikiem możemy nie tylko maksymalnie zaplanować niedużą przestrzeń mieszkania, ale także w prosty sposób zadbać o jego porządek. Można przemyśleć również zakup stolika z blatem, który można zsunąć.

W przypadku niewielkiej powierzchni do zagospodarowania, warto rozważyć zakup stolika z kolistym blatem, który zajmie mniej przestrzeni niż te kwadratowe. Pomysłowe rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w kształcie tacy, które są zarówno praktyczne, jak i pięknie się prezentują.

Powodzeniem mogą poszczycić się również stoliki modułowe, które są skonstruowane są w taki sposób, żeby wsuwać je pod siebie. Oprócz tego stoliki w formie hexagonu można swobodnie komponować z większą ilością modułów. Z kolei osobom, które lubią pijać kawę z gośćmi, zaleca się ławy lub stoliki z dodatkową opcją rozłożenia.

Praktyczne wskazówki

1. Stolik o owalnym blacie będzie świetnym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo dzieci lub zwierząt.
2. Jeżeli troszczymy się o ekologię, to warto zastanowić się nad stolikiem DIY (Do-It-Yourself), na przykład zrobionym z palet. Nietuzinkowym pomysłem jest użycie drewnianego pieńka lub zabytkowego kufra jako kawowego stolika.
3. Stolik kawowy powinien znajdować się na poziomu siedziska, to znaczy mniej więcej 50 cm. Jeśli planujemy umieścić go z boku sofy, to dla komfortu użytkownika musi sięgać do poziomu podłokietnika.