Wytrzymałe pokrycia dachowe – blacha trapezowa

Wytrzymałe pokrycia dachowe – blacha trapezowa

Więcej informacji o blachach trapezowych na dach.

Blachy trapezowe dachowe tworzą odporne pokrycie, są ekonomiczne i mogą być stosowane zarówno w przypadku posiadłości jednorodzinnych, jak i magazynów czy hal produkcyjnych. Dlaczego trapez na dach staje się coraz bardziej popularny?

Blachy trapezowe – ekonomiczne a przy tym trwałe pokrycie

Nazwa blachy trapezowej pochodzi od jej kształtu – arkusze mają przetłoczenia w przypominające trapez. Proces jej montowania jest bardzo prosty – poradzi sobie z tym każda brygada budowlana. Materiał jest ceniony także z uwagi na walory ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i montaż nie pociągają za sobą dużych kosztów. Z uwagi na niewielką cenę artykułu i łatwy montaż, blacha trapezowa jest coraz częściej wykorzystywana do kładzenia pokryć dachowych i może być idealną alternatywą dla kosztowniejszej blachy na rąbek stojący. Rozwiązanie to charakteryzuje się długą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową utrzyma się w dobrym stanie przez kilkanaście lat. Do tego jest bardzo lekki, dysponuje wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe czynniki atmosferyczne.

Gdzie można położyć blachy trapezowe?

Blacha trapezowa wyśmienicie sprawdzi się w roli pokrycia dachu domu jednorodzinnego o nieskomplikowanej bryle, np. w stylu minimalistycznym. Dobrze wygląda na obiektach z dachem o ogromnej powierzchni, pasuje zarówno do domów drewnianych, jak i murowanych. Może być też używana wszędzie tam, gdzie z przeróżnych względów nie można stosować standardowych, ceramicznych dachówek. Trapez na dach będzie także doskonale prezentować się jako wykończenie hal magazynowych, wiat lub budynków gospodarczych. Blachę trapezową dachową wypada zamawiać bezpośrednio od producenta. Dzięki temu mamy pewność, iż materiał jest najwyższej jakości i spełni nasze oczekiwania. Producenci posiadają bogatą paletę kolorów blach trapezowych, a także akcesoria dodatkowe, np. rynny dachowe.

Adres firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08