Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Na skyshutters.pl zobaczysz przykłady z wykorzystaniem shuttersów w sypialni.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, tzw. szatersy (shutters), kojarzą się najczęściej z aranżacją pomieszczeń w stylu południowoamerykańskim i afrykańskim. Jednakże ten moduł osłony okna można zastosować też w polskich domach – jest to niezwykle trwałe, a jednocześnie świetnie prezentujące się rozwiązanie, które w wielu aranżacjach sprawdzi się lepiej niż popularniejsze obecnie rolety.

Shuttersy w salonie – dekoracja oraz praktyczne funkcje

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, wypełniają podwójną funkcję – dekoracyjną i praktyczną. Shuttersy dostrzegalnie podnoszą estetykę salonu. Ich lamele są grubsze, co powoduje, że rewelacyjnie poprawiają wygląd większości okien. Kwestia estetyczna jest ważna, gdyż to w salonie przyjmuje się gości oraz spędza się w nim większą część dnia. Z tej przyczyny należy zatroszczyć się, by to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale jednocześnie wygodne. Dowolność ustawienia kąta pochylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza, co umożliwia np. delikatne jego ściemnienie, kiedy chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub pełne jego zaciemnienie, jeśli mamy ochotę zobaczyć film.

Shuttersy w sypialni – wyjątkowo prosta pielęgnacja

Możliwość kontroli wnikania światła do pomieszczenia jest z pewnością najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednak również z innej przyczyny – z ich wykorzystaniem można efektywnie korygować temperaturę wnętrza, która w ogromnym stopniu oddziałuje na nasz mocny sen. Z pomocą okiennic shuttersów w trakcie zimy dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, z kolei w okresie letnim łatwiej jest utrzymać w niej niską temperaturę. Dodatkowo takie okiennice lepiej odgradzają od hałasu z zewnątrz. Shuttersy to także idealne rozwiązanie dla ludzi cierpiących na alergie. Osiada się na nich mniej kurzu niż w plisach firan, a ich pielęgnacja jest wyjątkowo łatwa i trwa w zasadzie parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się także w pokoju dziecka, w kuchni czy w łazience.

Adres firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]